*ShoutBox AJAX Chat © blueimp.net |  Integrated with SMF

Αποστολέας Θέμα: Death note (netflix 2017)  (Αναγνώστηκε 3284 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Μαρτίου 31, 2017, 01:32:51 am
  • Τέρμα καμένος
  • Κάρμα: +15/-16
  • The Real
    • Προφίλ

'Μερικανικο adaptation του manga/anime. Λογικα θα ειναι ψιλομουφα αλλα αν το κοψουν εκει που πρεπει μπορει και να βγει καλο. Αλλα φοβαμαι πως θα αλλαξουν τοσα πραγματα που θα το γαμησουν.

(click to show/hide)

Μαρτίου 31, 2017, 02:54:27 am
Απάντηση #1
  • Τέρμα καμένος
  • Κάρμα: +19/-19
    • george.agriogiannis
    • Προφίλ

Ταινία λέει. Για ταινία δε βγάζει νόημα το τρέιλερ πάντως

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Δέσμευση της περιουσίας της εκκλησιας ΤΩΡΑ!!!

-------------------------------------------------------------------------

Fetched 318 MB in 9s (32.0 MB/s)

Μαρτίου 31, 2017, 03:34:06 am
Απάντηση #2
  • Τέρμα καμένος
  • The Real
    • Προφίλ

Ταινία λέει. Για ταινία δε βγάζει νόημα το τρέιλερ πάντως

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Ε teaser ειναι

(click to show/hide)

Μαρτίου 31, 2017, 08:16:28 am
Απάντηση #3
  • Major Hazard
  • Κάρμα: +7/-6
    • Προφίλ

apta liga story poy me kanan na dw panw apo 20 lepta asian animation

alla kai pali to parathsa sto 4o-5o episodeio. lets hope the real action is worth it

Μαρτίου 31, 2017, 05:31:16 pm
Απάντηση #4
  • Αρχηγός των Ινδιάνων
  • Κάρμα: +11/-13
  • Την Παναγία!!!
    • Προφίλ

Δεν μπορει να βγει καλο deathnote ταινια, πρεπει να ναι 4 ωρες. Γενικα τοσο ωραιο consept κ εξυπνοι χαρακτηρες αλλα πιστευω δυσκολα μπορει να βγει legit live adaptation

Μαρτίου 31, 2017, 06:03:13 pm
Απάντηση #5
  • Τέρμα καμένος
  • The Real
    • Προφίλ

Δεν μπορει να βγει καλο deathnote ταινια, πρεπει να ναι 4 ωρες. Γενικα τοσο ωραιο consept κ εξυπνοι χαρακτηρες αλλα πιστευω δυσκολα μπορει να βγει legit live adaptation

Οι ιαπωνικες live action ηταν σχετικα οκ. Γενικα δεν χρειαζεται να το βαλουν ολο, μεχρι την μεση φτανει :P Αλλα και παλι θα ειναι πετσοκομενο, και οι ιαπωνικες ηταν 2 ταινιες.

(click to show/hide)

Μαρτίου 31, 2017, 06:08:47 pm
Απάντηση #6
  • Αρχηγός των Ινδιάνων
  • Κάρμα: +11/-13
  • Την Παναγία!!!
    • Προφίλ

Ελα ρε, δεν μπορουσα να αντεξω πανω απ το μισαωρο στην ιαπωνικη... Αν θυμάμαι καλά ειχαν αλλαξει κ τελειως το στορι

Ιουλίου 01, 2017, 08:45:56 pm
Απάντηση #7
  • Τέρμα καμένος
  • The Real
    • Προφίλ

Ψιλομουφιτσα θα βγει, εχουν κανει πολλες αλλαγες στους χαρακτηρες και σαν να χαλανε το ολο feeling απλα για να κανουν κατι διαφορετικο. Επρεπε να κρατησουν τουλαχιστον τους χαρακτηρες απο ηταν στο source material.

(click to show/hide)

Ιουλίου 03, 2017, 01:11:19 pm
Απάντηση #8
  • Οικονομέτρης
  • Τέρμα καμένος
  • Κάρμα: +12/-7
    • Προφίλ

an kai den dilwnw fan ... tha to tsekarw !! Kalo fainetai
exw mpleksei me vlammenous den eksigeite alliws ...

.......................................

Slicing through armor with the greatest of ease. Whirling, dancing like a dervish, swiping foes with a flick of the wrist.

Ιουλίου 03, 2017, 03:33:17 pm
Απάντηση #9
  • Διαχειριστής
  • Τέρμα καμένος
  • Κάρμα: +53/-15
    • Προφίλ

Εγώ περιμένω ότι θα γίνει ότι γίνεται συνήθως σε αυτές τις περιπτώσεις. Ο μέσος άνθρωπος θα το θεωρήσει μια μετριούλα ταινία που βλέπεται ευχάριστα την στιγμή που οι anime fans θα σκίζουν τα ρούχα τους για τις αλλαγές/παραλείψεις στο original lore.

Ιουλίου 03, 2017, 04:30:41 pm
Απάντηση #10
  • Τέρμα καμένος
  • The Real
    • Προφίλ

Εγώ περιμένω ότι θα γίνει ότι γίνεται συνήθως σε αυτές τις περιπτώσεις. Ο μέσος άνθρωπος θα το θεωρήσει μια μετριούλα ταινία που βλέπεται ευχάριστα την στιγμή που οι anime fans θα σκίζουν τα ρούχα τους για τις αλλαγές/παραλείψεις στο original lore.

Αυτο ειναι αληθεια. Γενικα δεν φαινεται τοσο κακο, αλλα το death note εκανε επιτυχια με μια συγκεκριμένη "συνταγη" οποτε οι φανς βλεπουν τις αλλαγες και θεωρουν πως δεν θα δουλεψει τοσο καλα.

Ενταξει υπαρχουν και αυτοι που το σκιζουν γιατι ο ενας χαρακτηρας ειναι μαυρος ξερω γω. Υπαρχει βεβαια ενας μικρος λογος να ειναι ασπρος
(click to show/hide)
αλλα αυτο ειναι το μικροτερο παραπτωμα και δεν εχει πραγματικα σημασια. Απλα οι φανς δεν αντεχουν τι αλλαγες οσο μικρες και να ειναι, σιγουρα θα το ξεσκισουν οταν βγει.

Γενικα εγινε 'μερικανικο adaptation, λογικο για αμερικανικη παραγωγη αφου για να πουλησει εκει πρεπει να ειναι αμερικανοποιημενο. Εδω ακομα και βρετανικες σειρες και ταινιες της εχουν αμερικανοποιησει γιατι αλλιως οι αμερικανοι δνε τσιμπανε.

(click to show/hide)

Ιουλίου 03, 2017, 05:59:13 pm
Απάντηση #11
  • Διαχειριστής
  • Τέρμα καμένος
    • Προφίλ

To death note είναι το μοναδικό anime που έχω δει λίγο. Προσπάθησα πριν μερικά χρόνια να το κάνω binge αλλά δεν άντεξα τελικά. Είναι πραγματικά πολύ ενδιαφέρον concept και ελπίζω να βγεί μια αξιοπρεπείς παραγωγή.

Τώρα για το θέμα μαύρος/άσπρος δεν με πολυνοιάζει, απλά το βρίσκω το επιχείρημα 'muh diversity' χαζό λες και αν βάλουν τον 'token black man' θα τους προστατέψει από το χαρακτηριστούν ρατσιστές. Εγώ αν ήμουν παραγωγός δεν θα υπέκυπτα σε τέτοιες μαλακίες. Έτσι και αλλιώς κάτι θα βρουν να πουν. Δεν μπορούσες να πεις κουβέντα για την ύστατη σκουπιδοταινία ghostbusters γιατί θα ήσουν μισογύνης. Έχει αποδειχθεί ότι αν μια ταινία είναι καλή θα πάει καλά ανεξάρτητα από το χρώμα και το γένος του πρωταγωνιστή. Για παράδειγμα το wonder woman. Αλλά και ακόμα και εκεί βγήκαν και είπαν τις πίπες τους. Μερικοί έφτασαν να δηλώνουν ενοχλημένοι γιατί η wonder woman δεν είναι μια χοντρή τρανς μαύρη γυναίκα. Τρέχα γύρευε δηλαδή. There is no pleasing them. Ευτυχώς φάση είναι και φαίνεται να περνάει....

Ιουλίου 04, 2017, 12:56:33 pm
Απάντηση #12
  • Major Hazard
  • Κάρμα: +7/-6
    • Προφίλ

To death note είναι το μοναδικό anime που έχω δει λίγο. Προσπάθησα πριν μερικά χρόνια να το κάνω binge αλλά δεν άντεξα τελικά. Είναι πραγματικά πολύ ενδιαφέρον concept και ελπίζω να βγεί μια αξιοπρεπείς παραγωγή.

Τώρα για το θέμα μαύρος/άσπρος δεν με πολυνοιάζει, απλά το βρίσκω το επιχείρημα 'muh diversity' χαζό λες και αν βάλουν τον 'token black man' θα τους προστατέψει από το χαρακτηριστούν ρατσιστές. Εγώ αν ήμουν παραγωγός δεν θα υπέκυπτα σε τέτοιες μαλακίες. Έτσι και αλλιώς κάτι θα βρουν να πουν. Δεν μπορούσες να πεις κουβέντα για την ύστατη σκουπιδοταινία ghostbusters γιατί θα ήσουν μισογύνης. Έχει αποδειχθεί ότι αν μια ταινία είναι καλή θα πάει καλά ανεξάρτητα από το χρώμα και το γένος του πρωταγωνιστή. Για παράδειγμα το wonder woman. Αλλά και ακόμα και εκεί βγήκαν και είπαν τις πίπες τους. Μερικοί έφτασαν να δηλώνουν ενοχλημένοι γιατί η wonder woman δεν είναι μια χοντρή τρανς μαύρη γυναίκα. Τρέχα γύρευε δηλαδή. There is no pleasing them. Ευτυχώς φάση είναι και φαίνεται να περνάει....
oi an8rwpoi latreyoyn na diamartyrontai, nothing new here :prime :prime

Ιουλίου 04, 2017, 02:14:14 pm
Απάντηση #13
  • Διαχειριστής
  • Τέρμα καμένος
    • Προφίλ

Και εμένα μου αρέσει να διαμαρτύρομαι για τους διαμαρτυρόμενους! Είναι ενοχλητικοί!

Ιουλίου 05, 2017, 07:09:24 pm
Απάντηση #14
  • Γενικός συντονιστής
  • Τέρμα καμένος
  • Κάρμα: +13/-15
    • gewponos
    • Προφίλ

Εμένα μου αρέσει να διμαρτύρομαι για αυτούς που διαμαρτύροντε για τους διμαρτυρόμενους.
Άντε γαμήσου, Soupia.
ЯЭЭИIGИЭ ЭSЯЭVЭЯ

Tags: