*ShoutBox AJAX Chat © blueimp.net |  Integrated with SMF

Αποστολέας Θέμα: Ολυμπιακός=ΠΑΣΟΚ;  (Αναγνώστηκε 1892 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Μαρτίου 03, 2016, 12:21:03 am
  • Γενικός συντονιστής
  • Τέρμα καμένος
  • Κάρμα: +13/-15
    • gewponos
    • Προφίλ

Πώς είδατε τα επεισόδια; Εεε, το παιχνίδι εννοώ!

ЯЭЭИIGИЭ ЭSЯЭVЭЯ

Μαρτίου 03, 2016, 12:49:32 am
Απάντηση #1
  • Συντονιστής
  • Τέρμα καμένος
  • Κάρμα: +17/-15
  • Κίναιδος και σπεκουλαδόρος
    • 90deka
    • deeperdi
    • Προφίλ

Εγω απορω με το πως υπαρχουν ακομα ανθρωποι οι οποιοι κανουν ετσι για τις ομαδες. Εχουν λυμενα τα προβληματα τους, απλα ξεσπανε ή απλα ειναι βλακες?
In Transition.

Μαρτίου 03, 2016, 12:57:01 am
Απάντηση #2
  • Γενικός συντονιστής
  • Τέρμα καμένος
    • gewponos
    • Προφίλ

Φαντάζομαι το ξεσπάνε είναι η λογική απάντηση.
Το θέμα είναι πως δεν υπάρχει η παραμικρή τιμωρία.
Λένε τώρα για 3 βαθμούς και 100.000€. Και;
Αν δεν μπουν φυλακή αυτοί που έκαναν τα επεισόδια, δε γίνεται δουλειά.

Υγ: Ο διαιτητής ήταν προκλητικός. Δε δικαιολογεί τα έκτροπα αλλά ήταν. Απλά δεν εστιάζω εκεί. Η ατιμωρησία είναι που με ενοχλεί.
ЯЭЭИIGИЭ ЭSЯЭVЭЯ

Μαρτίου 03, 2016, 01:26:32 am
Απάντηση #3
  • Τέρμα καμένος
  • Κάρμα: +4/-4
    • Προφίλ

Εγω απορω με το πως υπαρχουν ακομα ανθρωποι οι οποιοι κανουν ετσι για τις ομαδες. Εχουν λυμενα τα προβληματα τους, απλα ξεσπανε ή απλα ειναι βλακες?
Φαντάζομαι το ξεσπάνε είναι η λογική απάντηση.
Σηκώνει μεγάλη κοινωνική συζήτηση αυτό. Έχει να κάνει με πολλά, όπως το αίσθημα της ομάδας (σαν σύνολο), το ξέσπασμα όπως είπατε, το μορφωτικό επίπεδο κ.ά.

Μαρτίου 03, 2016, 02:00:27 am
Απάντηση #4
  • μπώγδα
  • Τέρμα καμένος
  • Κάρμα: +85/-58
  • ΕπίτιμοC
    • Προφίλ

πάντα υπήρχε ακραίος φανατισμός στον "εμπορικό" αθλητισμό.
Ποτέ δεν κατάφερα να το εξηγήσω αλλά υπάρχει. Προφανώς το χαμηλό μορφωτικό επίπεδο παίζει μεγάλο ρόλο.

Μαρτίου 03, 2016, 02:03:35 am
Απάντηση #5
  • Γενικός συντονιστής
  • Τέρμα καμένος
    • gewponos
    • Προφίλ

Προφανώς η κοινωνική καταπίεση που έχει αμβλυνθεί σε τεράστιο βαθμό τα τελευταία χρόνια, έχει συσσωρεύσει οργή. Η ανεργία, η έλλειψη παιδείας, η γενική εικόνα αβεβαιότητας που επικρατούν στη χώρα κάπου πρέπει να ξεσπάσει. Ο καθένας βλέπει απέναντι του και θέλει να βλέπει έναν κακό, είτε αυτός είναι η Μέρκελ είτε αυτός είναι ο Ολυμπιακός. Όταν πετάει το μπουκάλι στον καημένο τον παίκτη του Ολυμπιακού  (που 9 στις 10 δεν είναι καν Έλληνας), βλέπει μπροστά του, το κατεστημένο που τον έχει φέρει εδώ. Αλλιώς δεν υπάρχει λογική στο να πας να δολοφονήσεις κάποιον για ένα πέναλτι.

Παρόλα τα παραπάνω, ο Ολυμπιακός έχει γίνει λίγο αηδία. Δεν αφήνει τίποτα να διεκδικηθεί κι αυτό είναι άλλος ένας λόγος που γίνονται αυτά τα επεισόδια. Ο οπαδός πλέον δε νομίζει πως έχει απέναντίτου το κατεστημένο αλλά ΈΧΕΙ το κατεστημένο. Άστο να πάει 2-2 το παιχνίδι. Τι θα γίνει; Θα περάσει ο ΠΑΟΚ στο Καραϊσκάκη; Πρέπει δηλαδή να τα κάνεις όλα πουτάνα για να δείξεις τον έλεγχο που έχεις; Αν είδε κάνεις το παιχνίδι, ο διαιτητής ήταν για κλωτσιές. Άσε τα λάθη που έκανε, που πολλά ήταν κι από ασχετοσύνη. Κάθε τρεις μπαλιές έδινε φάουλ υπέρ του Ολυμπιακού. Κι εγώ να ήμουν, θα είχε εκνευριστεί. Πόσο μάλλον κάποιος που είναι φανατικός με τον ΠΑΟΚ.

ЯЭЭИIGИЭ ЭSЯЭVЭЯ

Μαρτίου 03, 2016, 02:08:03 am
Απάντηση #6
  • Γενικός συντονιστής
  • Τέρμα καμένος
    • gewponos
    • Προφίλ

Κι ένα σωστό σημείο, είναι και η έλλειψη παιδείας αλλά και το αίσθημα της ομάδας.
Άτομα απόκληρα από την κοινωνία  (είτε αυτό είναι εκπαίδευση είτε εργασία κλπ), δεν έχουν καμία κοινωνική δεξιότητα. Όταν γίνονται μέλη μιας ομάδας, αισθάνονται μια ολοκλήρωση που δεν την έχουν αισθανθεί ξανά. Κι οι δυσλειτουργίες τους πολλαπλασιάζονται επί τον αριθμό των μελών της ομάδας κι επί τον αριθμό των δυσλειτουργιών της ομάδας. Είναι μια τεράστια μπαρουταποθήκη όλο αυτό, που περιμένει να εκραγεί.
ЯЭЭИIGИЭ ЭSЯЭVЭЯ

Μαρτίου 03, 2016, 02:23:13 am
Απάντηση #7
  • Συντονιστής
  • Τέρμα καμένος
  • Κάρμα: +17/-15
  • Κίναιδος και σπεκουλαδόρος
    • 90deka
    • deeperdi
    • Προφίλ

Ολοι εχουμε φιλους γηπεδικους. Αν τον ψυχολογησετε τον καθε ενα ξεχωριστα θα βρειτε διαφορετικους λογους. Εγω το εχω κανει με τους δικους μου και παρολαυτα δεν μπορω να δωσω μια σαφη απαντηση. Ειναι πολυπαραγοντικο το ζητημα.

Και εγω δεν θεωρουμαι μορφωμενος αλλα τα τελευταια 2-3 χρονια οτι και να λενε για τον Ολυμπιακο δεν ιδρωνει το αυτι μου. Δεν ανιδραω καν λεκτικα. Ποσο μαλλον να να τις παιζω με ζελες σε ραντεβου οπως κανουν αυτοι.. ή να καψω ενα γηπεδο...

Επισης εχω φιλους πορωμενους που δεν ειναι αποκληροι... Με μαγαζια, με δουλειες κανονικα... Κι ομως και τσακωνονται και μπλεκουν σε επεισοδια.

In Transition.

Μαρτίου 03, 2016, 09:09:21 am
Απάντηση #8
  • Major Hazard
  • Κάρμα: +7/-6
    • Προφίλ

δεν εχουν μαθει να κανουν απολυτως τιποτα αλλο στη ζωη τους. μεγαλωσα αναμεσα τους και τα εχω ξαναγραψει. εκει μονο νιωθουν οτι ανηκουν, αυτα πανε και κανουν.

Μαρτίου 03, 2016, 10:57:00 am
Απάντηση #9
  • Οικονομέτρης
  • Τέρμα καμένος
  • Κάρμα: +12/-7
    • Προφίλ

Eixa sto programma na dw kana sovaro match. Etsi kathisa kai eida to Liverpool - Man. City .  Seriously who the fuck cares about Greek football championship ?!?!?
exw mpleksei me vlammenous den eksigeite alliws ...

.......................................

Slicing through armor with the greatest of ease. Whirling, dancing like a dervish, swiping foes with a flick of the wrist.

Μαρτίου 03, 2016, 11:03:48 am
Απάντηση #10
  • Τέρμα καμένος
  • Κάρμα: +19/-19
    • george.agriogiannis
    • Προφίλ

gia ta episodeia na pw pws yparxei proigoumeno pia kai einai kairos na doume an metraei se tipota to proigoumeno i aplws i "dikaiosyni" leitourgei opws goustaroun kapoioi.
gia ta mpaokia pou mpoukaran mesa mporw na katalavw to skeptiko tous (oxi na to dikaiologisw) alla to na mpoukareis sto 87 epeidi de sou edwse penalti kai meta na fwnazeis stous paixtes na fygoun kati allo deixnei kai oxi oti den anteksan allo tin adikia. mallon prospathoun na deiksoun poios kanei pragmatika koumanto stin omada. kai simera tha parakalane pali to rwsso na meinei min ftasoun kai autoi triti ethniki...

o diaititis itan eristikos, alla oles oi diaitisies tou olympiakou fetos einai eristikes gia tous antipalous, akomi kai auti me tin anterlext (ekei kai an evgazes spyrakia me ta sfyrigmata)

o marinakis exei gkavlwsei sto aitito prwtathlima kai ta gamise ola apo tin arxi. to exase twra kai thelei double kai na deixnei oti einai kyriarxos.

einai genika malakia na asxoleisai me to elliniko podosfairo alla einai pio malakia na min asxoleitai kanenas me tin katastrofi tou kai tin pigi tis pou exei onomatepwnymo.
Δέσμευση της περιουσίας της εκκλησιας ΤΩΡΑ!!!

-------------------------------------------------------------------------

Fetched 318 MB in 9s (32.0 MB/s)

Μαρτίου 03, 2016, 11:04:21 am
Απάντηση #11
  • Τέρμα καμένος
  • Κάρμα: +19/-19
    • george.agriogiannis
    • Προφίλ

Eixa sto programma na dw kana sovaro match. Etsi kathisa kai eida to Liverpool - Man. City .  Seriously who the fuck cares about Greek football championship ?!?!?

kala ennoeitai oti to Liv - City eidame oloi
Δέσμευση της περιουσίας της εκκλησιας ΤΩΡΑ!!!

-------------------------------------------------------------------------

Fetched 318 MB in 9s (32.0 MB/s)

Μαρτίου 03, 2016, 06:57:22 pm
Απάντηση #12
  • Τέρμα καμένος
  • Κάρμα: +4/-4
    • Προφίλ

Μαρτίου 03, 2016, 11:55:00 pm
Απάντηση #13
  • Νέοπας
  • *
  • Κάρμα: +0/-0
    • Προφίλ

Κι ένα σωστό σημείο, είναι και η έλλειψη παιδείας αλλά και το αίσθημα της ομάδας.
Άτομα απόκληρα από την κοινωνία  (είτε αυτό είναι εκπαίδευση είτε εργασία κλπ), δεν έχουν καμία κοινωνική δεξιότητα. Όταν γίνονται μέλη μιας ομάδας, αισθάνονται μια ολοκλήρωση που δεν την έχουν αισθανθεί ξανά. Κι οι δυσλειτουργίες τους πολλαπλασιάζονται επί τον αριθμό των μελών της ομάδας κι επί τον αριθμό των δυσλειτουργιών της ομάδας. Είναι μια τεράστια μπαρουταποθήκη όλο αυτό, που περιμένει να εκραγεί.

re file pou stou diaolo ta vriskeis ola afta .......
ba kai perneis ligmena diamitriaka ka8hmerina me ton kafe? lew egw......
x0a0xa0xa
ZAGARIA
ZAGARAKIA
ZAGAROZAGARA

Μαρτίου 04, 2016, 01:21:21 am
Απάντηση #14
  • Γενικός συντονιστής
  • Τέρμα καμένος
    • gewponos
    • Προφίλ

Βάζω λίπασμα!