*ShoutBox AJAX Chat © blueimp.net |  Integrated with SMF

Αποστολέας Θέμα: Token of appreciation.  (Αναγνώστηκε 3507 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Ιανουαρίου 04, 2015, 01:45:41 am
Απάντηση #15
  • Τέρμα καμένος
  • Κάρμα: +17/-15
  • Κίναιδος και σπεκουλαδόρος
    • 90deka
    • deeperdi
    • Προφίλ

Εδω στο σπιτι μας. Ενα σπιτι για αστεγους σαν και εμας. χαχαχααχχα
In Transition.

Ιανουαρίου 05, 2015, 03:00:37 pm
Απάντηση #16
  • Τέρμα καμένος
  • Κάρμα: +15/-16
  • The Real
    • Προφίλ

Ποισ ηταν τα 3 major hazard wars? Την χρυσης αυγης το ξερω, τα αλλα?

(click to show/hide)

Ιανουαρίου 05, 2015, 08:48:57 pm
Απάντηση #17
  • Οικονομέτρης
  • Τέρμα καμένος
  • Κάρμα: +12/-7
    • Προφίλ

Itan kai tote pou ksespase o megalos Hazard Civil War me tous Savanides apo tin mia kai tous Soupiades apo tin alli (TM)
exw mpleksei me vlammenous den eksigeite alliws ...

.......................................

Slicing through armor with the greatest of ease. Whirling, dancing like a dervish, swiping foes with a flick of the wrist.

Ιανουαρίου 05, 2015, 09:06:59 pm
Απάντηση #18
  • μπώγδα
  • Τέρμα καμένος
  • Κάρμα: +85/-58
  • ΕπίτιμοC
    • Προφίλ

Itan kai tote pou ksespase o megalos Hazard Civil War me tous Savanides apo tin mia kai tous Soupiades apo tin alli (TM)

se afto to war ego ektelousa xrei diplomati, alla distixos oi diapragmatefseis den apeferan karpous kai epilthe i oliki riksi.
to 3 major war itan poli palia. nomizo oti apo tote exoume meinei mono ego kai o soupias.

Ιανουαρίου 05, 2015, 09:16:36 pm
Απάντηση #19
  • Αρχηγός των Ινδιάνων
  • Κάρμα: +11/-13
  • Την Παναγία!!!
    • Προφίλ

ψηνομαι να φερω κοσμο μονο και μονο για ενα 4ο war :P

Ιανουαρίου 07, 2015, 01:19:23 am
Απάντηση #20
  • Τέρμα καμένος
  • Κάρμα: +0/-0
    • profile.php?id=689112075
    • Προφίλ
    • http://www.greekmoviejar.blogspot.com/

Def εμείς είμαστε από προ hazard εποχή... Από τότε που το afterlife ήταν ally και ήσασταν οι elaloipon!! Εποχές με τσακωμούς με ASSUS τις ξέχασες; ;-p

Ιανουαρίου 07, 2015, 01:49:07 am
Απάντηση #21
  • μπώγδα
  • Τέρμα καμένος
  • ΕπίτιμοC
    • Προφίλ

nai! afto itan to prwto major "hazard" war. swsta eixame to ally tote kai eseis eisastan stin clan tou padakous.
gamoto, de mporo na thimitho tin aitia aftou tou war. thimame omos tin clan thalassa! fun times lelel

Ιανουαρίου 07, 2015, 12:14:37 pm
Απάντηση #22
  • Διαχειριστής
  • Τέρμα καμένος
  • Κάρμα: +53/-15
    • Προφίλ

Το πρώτο war ήταν που δημιούργησε το hazard. Πρέπει να ήταν 2006 προς το τέλος. Είχα αγοράσει το όνομα www.ally.gr και είχε κάνει host ένα forum ο ASUS. Δεν θυμάμαι τι παίχτηκε και έκατσα και έφτιαξα το hazard.gr. Στην αρχή είτε πάταγες ally.gr, είτε hazard.gr σε έβγαζε στο αρχικό forum. Δεν θυμάμαι προς τι ο τσακωμός. Τελευταία φορά που βγήκα για καφέ με τον Asus (περίπου πριν 3-4 μήνες), ούτε αυτός θυμόταν. Πληροφοριακά ο Asus παίζει ακόμα l2 σε κάποιο server με την clan achaians. Αργότερα είδα ότι δεν υπήρχε λόγος να πληρώνω 2 ονόματα και άφησα το ally.gr να λήξει.

Fun Fact: όταν έψαχνα για ονόματα, μου ήρθε το hazard την ώρα που περίμενα για κούρεμα και πήρα τηλέφωνο τον Savano να τον ρωτήσω αν ήταν διαθέσιμο. (ήταν ακόμα σπάνιο το internet στα κινητά) Μου είπε ότι ήταν διαθέσιμο και μόλις τελείωσα πήγα σπίτι με το λαμπερό νέο κούρεμα μου και το αγόρασα.

Το πρώτο forum ήταν σε phpbb2. Αυτό είναι πλέον κλειδωμένο αλλά λειτουργεί στο www.hazard.gr/forum/ . Όλα τα post έχουν μεταφερθεί στο παρόν που τρέχει σε SMF. Ο λόγος για την αλλαγή ήταν ότι η phpbb είναι πιο βαριά και το forum σερνόταν με αποτέλεσμα ο Dreg να με κακοποιεί λεκτικά συνεχώς. Το άλλαξα για να γλιτώσω. Αυτό και άπειρα τηλέφωνα στο support της tophost.gr που κάνει το hosting. Αυτοί με βαρέθηκαν και με έβαλαν σε καλύτερο server οπότε έχουμε ξεχάσει το σύρσιμο.

Το δεύτερο ήρθε πολύ αργότερα όταν ο Savanos άρχισε να μου λέει περί 'εκμετάλλευσης' του forum. Εγώ δεν είχα τέτοιες βλέψεις και δεν με ενδιέφερε κιόλας. Η αλήθεια είναι ότι τον γείωσα λίγο. Είχε ενθουσιαστεί για πιο επαγγελματικό site με διαφημίσεις και κάποιον(-ους) private servers L2 με item shop για να βγάζουμε και το κατιτίς μας. Η αλήθεια είναι ότι τότε είχαν βγάλει φράγκα διάφοροι από τέτοιες δουλειές. Όταν υπήρχαν άτομα που έσκαγαν μέχρι και 250€ για να ντυθούν top σε private servers. Βέβαια η ιδέα του ήρθε κάπως αργά γιατί ο κόσμος είχε αρχίσει να μαθαίνει να μην δίνει χρήματα σε private servers που σήμερα είναι και αύριο δεν είναι. Το όλο σκηνικό δεν έχει να κάνει το ότι φτιάχτηκε ένα άλλο forum. Αν ερχόταν δηλαδή να μου πει κάποιος: 'Ξέρεις, αφού δεν θέλεις να το δεις επαγγελματικά, πάω να κάνω την προσπάθεια μου' δεν θα είχα κανένα πρόβλημα. Απλά εκείνη την εποχή δεν παίζαμε L2 και είχα αραιώσει και εγώ να πω την αλήθεια. Οπότε κατά τύχη κάποιος (δεν θυμάμαι ποιος - μπορεί και ο Raven) μου είπε τηλεφωνικά για την υπάρξη του νέου forum. Εγώ δηλαδή το έμαθα από σπόντα και το θεώρησα άσχημο να προσπαθήσει με το υπάρχον community να φτιάξει κάτι επαγγελματικό. Έφτιαξαν λοιπόν ένα ωραίο forum, έστησαν έναν high rate, έφτιαξαν νομίζω και teamspeak. (είχαν νοικιάσει ολόκληρο server (έξοδο της τάξης 70-80€/μήνα) και τα είχαν βάλει όλα πάνω. Όταν δεν περπάτησε και δεν έφερνε χρήματα, το σταμάτησαν το όλο θέμα. (και λογικό ήταν) Εμένα δεν με ενδιέφερε και δεν θα συμμετείχα αλλά θα βοηθούσα. Πόσα δηλαδή να έβγαζαν για 2-3 άτομα + έξοδα.

θα γράψω και άλλα εγκυκλοπεδικά μιας και είναι story time.

Ιανουαρίου 07, 2015, 02:38:58 pm
Απάντηση #23
  • Οικονομέτρης
  • Τέρμα καμένος
  • Κάρμα: +12/-7
    • Προφίλ

Erxontai eikones sto myalo mou me ta skinika me ton ASSUS alla den mporw na thymithw ton logo p eixe ginei i manoura. Tote nomizw paizame se 2 server tou BNB alloi ston core kai alloi ston Irirs . (Mporei na eimastan kai oloi ston Core otan egine to skiniko dn thymame)
exw mpleksei me vlammenous den eksigeite alliws ...

.......................................

Slicing through armor with the greatest of ease. Whirling, dancing like a dervish, swiping foes with a flick of the wrist.

Ιανουαρίου 07, 2015, 03:00:25 pm
Απάντηση #24
  • Τέρμα καμένος
  • Κάρμα: +15/-16
  • The Real
    • Προφίλ

interesting stuff

(click to show/hide)

Ιανουαρίου 07, 2015, 10:42:51 pm
Απάντηση #25
  • μπώγδα
  • Τέρμα καμένος
  • ΕπίτιμοC
    • Προφίλ

Erxontai eikones sto myalo mou me ta skinika me ton ASSUS alla den mporw na thymithw ton logo p eixe ginei i manoura. Tote nomizw paizame se 2 server tou BNB alloi ston core kai alloi ston Irirs . (Mporei na eimastan kai oloi ston Core otan egine to skiniko dn thymame)

tote den eixe anoiksei akoma o iris an thimame kala.
to forum tou savanou (thimate kaneis pos to legane?) eixe mazepsei arketo kosmo - kiriws diaforous paratrexamenous apo tous servers pou paizame.
ostoso meta to arxiko BooM, to forum epese para poli se activity. ego to egkatelipsa poli prin klisei kathos den epaiza l2 kai episis itan poli kathos prepei gia ta gousta mou.
makran to pio endiaferon war itan to telefteo, alla kai i propolemiki periodos. kathe mera voutirona ta pop corn mou kai kathomoun na apolafso (kai na simetasxo eniote).
meta apo tosa xronia sta internet forums exo kataliksei oti ta e-wars einai teleios anousia. an kapoios thelei na kanei antallagi apopseon pano se amfillegomena themata me ena plithos anthrwpon me diaforetikes apopseis kai backgrounds (pou mono to internet mporei na prosferei), tote ofeilei na einai arketa diallaktikos kai na mpainei ligo sto mialo tou allou.
se periptoseis anepidekton sinomiliton profanous xamilou noitikou epipedou to trolling (sarkasmos) den einai monodromos. iparxei kai i epilogi tis agnoias. alla goddamn, einai toso fun!

Ιανουαρίου 26, 2015, 10:47:17 am
Απάντηση #26
  • Major Hazard
  • Κάρμα: +7/-6
    • Προφίλ

oso den yparxoyn travelopics kala paei. kata t'alla leme kamia malakia na perasei h wra, xarh gamiesai, ayta

Ιανουαρίου 26, 2015, 12:14:44 pm
Απάντηση #27
  • Τέρμα καμένος
  • Κάρμα: +19/-19
    • george.agriogiannis
    • Προφίλ

oso den yparxoyn travelopics kala paei. kata t'alla leme kamia malakia na perasei h wra, xarh gamiesai, ayta

to epiasa to yponooumeno, tha se ftiaksw molis paw spiti
Δέσμευση της περιουσίας της εκκλησιας ΤΩΡΑ!!!

-------------------------------------------------------------------------

Fetched 318 MB in 9s (32.0 MB/s)

Tags: