*ShoutBox AJAX Chat © blueimp.net |  Integrated with SMF

Αποστολέας Θέμα: Ειναι τελικα το diablo 3 μια τεραστια αποτυχια?  (Αναγνώστηκε 3113 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Ιανουαρίου 25, 2013, 07:11:11 pm
  • Τέρμα καμένος
  • Κάρμα: +15/-16
  • The Real
    • Προφίλ

Ειναι τελικα αποτυχια το diablo 3?Αξιζε τα λεφτα του για αυτο που σας εδωσε?Εσεις που το αγορασατε ασχολείστε πια μαζι του?Εγω δεν ασχοληθήκα γιατι δεν το ετρεχε το pc μου ( :P ) αλλα απο οσα διαβαζω οπως η τεραστια αποτυχια του real money auction house που χαλασε το παιχνιδι και η απουσια pvp μιλαμε για φουσκα.Οταν βγηκε πηρε πολυ υψηλες βαθμολογιες,ισως λογω του hype αλλα τελικα μηπως δεν τις αξιζε?

Αφορμη ειναι αυτο εδω το αρθρο απο το enternity http://www.enternity.gr/Top10/%CE%9F%CE%B9-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%84%CF%85%CF%87%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CF%84%CE%BF%CF%85-2012/86.html?page=1 το οποιο κατατασει το diablo 3 στην νουμερο ενα αποτυχια του 2012.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 25, 2013, 07:16:49 pm από darkroronoa »

(click to show/hide)

Ιανουαρίου 25, 2013, 08:36:29 pm
Απάντηση #1
  • Διαχειριστής
  • Τέρμα καμένος
  • Κάρμα: +53/-15
    • Προφίλ

Σίγουρα δεν ήταν η no.1 αποτυχία. Απλά ο κόσμος περίμενε πολλά και πήρε απλώς μερικά. Καλό ήταν όσο κράτησε αλλά εγώ προσωπικά δεν είμαι μεγάλος οπαδός του farming. Το κάνω σε πολλά παιχνίδια αλλά μέχρι ένα σημείο. Δεν ξέρω τι έχουν προσθέσει από τότε που έχω να μπω αλλά σίγουρα δεν μπορούσα να κάθομαι να φαρμάρω τις ίδιες περιοχές σε act 2/act 3 για να μπορέσω κάποια στιγμή να πάω να φαρμάρω act 4. Πραγματικά από κάποιο σημείο και μετά έχασα το κίνητρο. Έχω γνωστούς που συνεχίζουν ακόμα και σήμερα να παίζουν με την ευλάβεια ενός κινέζου farmer. Εγώ δεν βρήκα κίνητρο και έτσι σταμάτησα.

Όσο κράτησε όμως ήταν καλό και μπορώ να πω ότι κράτησε για ικανοποιητικό χρονικό διάστημα.

Οπότε για να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους μπορεί να μην ήταν το παιχνίδι που θα άλλαζε το gaming αλλά δεν παύει να είναι ένας πολύ καλός τίτλος.

Ιανουαρίου 25, 2013, 09:00:40 pm
Απάντηση #2
  • Διαχειριστής
  • Τέρμα καμένος
    • Προφίλ

Έκανα λοιπόν update το παιχνίδι για δω τα στατιστικά. Καθαρό game time είχα γύρω στις 175 ώρες. Χωρίς να υπολογίζουμε τον χρόνο που έφαγα στο auction house που ήταν αρκετός. Είναι σίγουρα ένα από τα παιχνίδια που έχω παίξει περισσότερο στην ζωή μου. Αν σκεφτείς ειδικά ότι το game που έχω παίξει περισσότερο στο Steam είναι στις 125 ώρες, δεν το λες και αποτυχία.

Στην ουσία, είναι σίγουρα ένα από τα παιχνίδια που έχω παίξει περισσότερο στην ζωή μου.

1. Σίγουρα το Lineage 2 με χιλιάδες ώρες.
2. World of Warcraft λογικά καμιά 300ριά ώρες (υπάρχει τρόπος να το δω από κάπου;)
3. Diablo 3 175+

Οπότε δεν το λες και αποτυχία. Τουλάχιστον για μένα...

Ιανουαρίου 25, 2013, 11:55:05 pm
Απάντηση #3
  • The Great
  • Major Hazard
  • Κάρμα: +101/-87
    • Προφίλ

Έπαιξα με το account του ξάδερφου μέχρι Inferno Act 2 και το παράτησα μετά από πολλούς συνεχόμενους ψόφους.

Μ'άρεσε περισσότερο απ'τα υπόλοιπα ARPG που βγήκαν τον τελευταίο καιρό, το combat του και το drop-in online co-op τα σπάνε. 60ε όμως δε θα τα 'δινα, καλύτερα να δώσει κάποιος 10 και να πάρει το TL2 όταν ξαναμπεί 50%. Το online only είναι μαλακία όταν θες να παίξεις solo και να κατεβάσεις.

Ιανουαρίου 26, 2013, 01:53:48 am
Απάντηση #4
  • Major Hazard
  • Κάρμα: +9/-5
    • http://www.facebook.com/sstampolas
    • Προφίλ

Εγω επαιξα και παζω ακομα d3 και οσοι το ξερατε...ξεχαστε το!εχει αλλαξει παρα πολυ(προς το καλυτερο).οποτε εγω θα ελεγα στους "παλιους" ξαναμπειτε  και δεν θα χασετε!
Ten wo hakari ten wo hiraki
Amaneku subete no hoshiboshi
So kagayaki wo motte
Ware ni sugata wo shimese
Tetorabiburosu yo
Ware wa hoshiboshi no shihaisha
Asupekuto wa kanzen nari
Araburu mon wo kaihou seyo
Zenten hachi-jyū hachi sei
Hikaru!
Urano Metoria!

Ιανουαρίου 26, 2013, 12:59:38 pm
Απάντηση #5
  • μπώγδα
  • Τέρμα καμένος
  • Κάρμα: +85/-58
  • ΕπίτιμοC
    • Προφίλ

gia mena itan apotixia giati eixa polla expectations. oxi mono gia to atelioto farm (einai xaraktiristiko olis tis siras outos i allos) alla kai gia tin atmosfera pou kata ti gnomi mou den agikse pote to d2.
Ostoso otan psithei i parea tha mpo na tsekaro tis allages, kai an einai etsi opos ta leei o noct (pou amfivallo, poso mporei na exei allaksei pia?) isos paikso.

Ιανουαρίου 26, 2013, 05:02:20 pm
Απάντηση #6
  • Major Hazard
    • Προφίλ

κι ομως,εχει αλλαξει παρα πολυ το παιχνιδι!ειναι γεγονος!
So kagayaki wo motte
Tetorabiburosu yo
Asupekuto wa kanzen nari
Hikaru!
Urano Metoria!

Ιανουαρίου 29, 2013, 02:16:02 pm
Απάντηση #7
  • Τέρμα καμένος
  • Κάρμα: +7/-4
    • Προφίλ

Ιανουαρίου 30, 2013, 01:05:59 am
Απάντηση #8
  • μπώγδα
  • Τέρμα καμένος
  • Κάρμα: +85/-58
  • ΕπίτιμοC
    • Προφίλ

kai mpikame kai paiksame loipon. ti exei allaksei re noct? valane alla 10 epipeda difficulty. teleioneis to 1, gamiese na vgaleis to 2, meta to 3 kai so on kai so forth.
ta idia kai ta idia. runs mesa ekso na sou pesei kana item. seriously, ti ston poutso vriskete endiaferon se afto?

Ιανουαρίου 30, 2013, 02:40:23 am
Απάντηση #9
  • Τέρμα καμένος
  • Κάρμα: +15/-16
  • The Real
    • Προφίλ

kai mpikame kai paiksame loipon. ti exei allaksei re noct? valane alla 10 epipeda difficulty. teleioneis to 1, gamiese na vgaleis to 2, meta to 3 kai so on kai so forth.
ta idia kai ta idia. runs mesa ekso na sou pesei kana item. seriously, ti ston poutso vriskete endiaferon se afto?

τπτ

(click to show/hide)

Ιανουαρίου 30, 2013, 02:41:26 pm
Απάντηση #10
  • Διαχειριστής
  • Τέρμα καμένος
    • Προφίλ

Να πω ότι έχω πάρει το Torchlight 2 εδώ και κάποιον καιρό και λογικά θα οργανώσω party να το ξεκινήσω κάποια στιγμή μέσα στον επόμενο μήνα. Ενδιαφέρεται κανείς;

Ιανουαρίου 30, 2013, 06:20:39 pm
Απάντηση #11
  • Τέρμα καμένος
  • Κάρμα: +19/-19
    • george.agriogiannis
    • Προφίλ

Να πω ότι έχω πάρει το Torchlight 2 εδώ και κάποιον καιρό και λογικά θα οργανώσω party να το ξεκινήσω κάποια στιγμή μέσα στον επόμενο μήνα. Ενδιαφέρεται κανείς;

molis ekana uninstall re mlk :P
tou kseskisa ton pato alla to laptop arxise na ta paizei, sikwnei treli thermokrasia
Δέσμευση της περιουσίας της εκκλησιας ΤΩΡΑ!!!

-------------------------------------------------------------------------

Fetched 318 MB in 9s (32.0 MB/s)

Ιανουαρίου 30, 2013, 06:32:15 pm
Απάντηση #12
  • Τέρμα καμένος
  • Κάρμα: +8/-12
    • Προφίλ
    • http://www.hazard.gr

Paizei na to broume pouthena katw apo 15 euro?

Ιανουαρίου 31, 2013, 02:18:33 pm
Απάντηση #13
  • Διαχειριστής
  • Τέρμα καμένος
    • Προφίλ

Δεν υπάρχει κάποιο deal αυτή την στιγμή δυστυχώς.

Μαρτίου 13, 2013, 03:52:02 pm
Απάντηση #14
  • Major Hazard
    • Προφίλ

:slowpoke

Ναι λιγο αργα για απαντηση,αλλα οχι Torchlight με τιποτα!Clone games ποτε δε μου αρεσαν!Χιλιες φορες το original!
So kagayaki wo motte
Tetorabiburosu yo
Asupekuto wa kanzen nari
Hikaru!
Urano Metoria!

Tags: